JAN KUPKA PO KOLAPSU NA ÚVODNÍ JAMCE DOMINOVAL NA ALBATROSSU (81 ran, -5)

GPA MASTERS turnajem na Albatrossu ukončila svoji první polovinu programu tour. Poprvé na tour nevyšlo počasí a na startovní pole čekal den plný deště a větru.

V typicky ostrovním počasí však nikdo z hráčů neřešil déšť ani zimu, ale to, jak se dostat k co největšímu počtu bodů do žebříčku RACE TO FONTANA.

Tato dlouhodobá soutěž měla po delší době nového leadera, tím se stal, po skvělých výkonech v obou turnajích na Penati, Vladimír Novák.

Ve startovním poli opět nechyběl nikdo z hlavních favoritů v boji o TOP 20, a tak se opět čekal tuhý boj.

Nejlépe z celého startovního pole začal Jaroslav Pajonk, ten zahrál na první pětiparové jamce eagle a dostal se čela leaderboardu.

Postupně ho na prvním místě vystřídali Jan Šmída a Josef Červený, dále se dopředu propracoval i Tomáš Netolický.

Ovšem doslova "vstání z mrtvých" předvedl Jan Kupka. Ten zahrál na první jamce 11 ran a byl posledním hráčem.

Od té chvíle však postupně jamku po jamce zahájil svoji spanilou jízdu. Tu okořenil ještě třemi birdie a nakonec s převahou v turnaji zvítězil (81 ran, -5).

Neuvěřitelný výkon a druhé vítězství v letošním ročníku tour!

Malou sportovní tragédii prožil výborně hrající Tomáš Netolický, ten přišel o druhé místo díky nevyplněné poslední jamce ve své score kartě, za což vyfasoval na poslední jamce 10 ran.

Na druhém místě skočil stabilně hrající Petr Dědek (85 ran, -2), který se tímto výsledkem výrazně přiblížil postupu do finále tour.

Poprvé se na tour výrazněji prosadil i Václav Hrubý, který zahrál 88 ran (+1) a získal první důležité body do žebříčku a posílil své postupové šance.

Čtvrtý skončil již zmiňovaný smolař turnaje Tomáš Netolický a na pátém místě Luboš Bílek.

Ten se po zaváhání Vladimíra Nováka opětně vrátil do čela žebříčku Race to Fontana.

Postupový cut do finále je nyní na 145 000 bodech.

Příští turnaj bude 15.7.2018 na Kunětické Hoře.