PETR POLÁČEK VYPÁLIL RYBNÍK FAVORITUM A ZVÍTĚZIL V K. VARECH NA MASTERS (-4, 79 RAN)

GPA MASTERS se svým čtvrtým turnajem přesídlila na západ od Prahy a navštívila Karlovy Vary. Hřiště, které bylo ve vynikajícím stavu, přivítalo 94 hráčů včetně leadera tour Luboše Bílka.

Za nádherného, chvílemi až horkého, dne se odehrálo dramatické čtvrté dějství série RACE TO FONTÁNA.

Turnaj byl tentokrát poznamenán náročností hřiště, výsledná skóre naznačovala, že tentokrát bude hřiště tím, kdo v mini souboji s hráči zvítězí.

Ve hře bylo samozřejmě vítězství na turnaji MASTERS, ale i velmi důležitých půl milionu bodů do dlouhodobého žebříčku.

Od samého začátku se v čele na průběžném prvním pořadí pohybovala dvojice Petr Poláček a obhájce trofeje z loňského roku Jan Šmída.

Oba bojovali, hráli výborný golf. Na první devítce exceloval Jan Šmída, když zahrál (-2, 38 ran), na druhé mocným finišem dotahoval Petr Poláček, když favorit Jan Šmída zahrál bogey na jamce číslo 18 a tím přišel o vítězství v turnaji.

Petr Poláček musel na poslední 18 jamce zahrát par, drama gradovalo, nakonec se to tomuto nováčkovi na tour povedlo, a přestože dosáhl stejného skóre, lepší druhou devítkou v turnaji zvítězil.

Obhájce prvenství z loňského roku Jan Šmída, který zahrál nejlepší výsledek na rány (76), tedy poprvé na tour zabral a připsal důležité body k obhajobě, dále se dařilo Alešovi Beranovi. Dvojnásobný vítěz TOUR, Petr Bílek také konečně bodoval.

Naopak leader tour Luboš Bílek, vůbec nebodoval, přesto vedení v RACE TO FONTÁNA udržel. Aktuální cut je 133 600 bodů, cesta do TOP 20 tedy bude ještě hodně dlouhá.

Tour se nyní přesouvá na Slovensko do další bašty projektu, resortu na Penati, kde se odehraje dvoudenní turnaj na hřištích Legend a Heritage.