Poprvé v historii proběhl rozstřel hráčů Masters

Golf resort Ypsilon se stal dějištěm již devátého turnaje ze série GPA GOLF TOUR MASTERS 2019. Hráče přivítalo téměř ideální golfové počasí, po většinu turnaje bylo slunečno, avšak bez tropických teplot.

Turnaj na Ypsilonce byl jedinečný v mnoha ohledech. Poprvé v historii GPA se hráči zúčastnili rozstřelu. Hned 3 hráči skončili po odehrání 18 jamek se shodným výsledkem a to – 2. Na 18. jamku se tedy k rozstřelu postavili 3 hráči – Petr Bílek, Adolf Červinka a Karel Valdauf. Petrovi se jamka úplně nepovedla a zahrál double bogey. Zbývající dva hráči pokračovali na další určenou jamku a bojovali dál. Adolf Červinka zahrál první ránu do bunkeru, ale další ranou se mu podařilo zahrát hned vedle greenu. Karel Valdauf zahrál dvě luxusní rány a byl na greenu. Další dva jisté putty mu zaručily vítězství. Absolutní vítěz z roku 2016 se tak po dlouhé době radoval z vítězství na turnaji.

Další 2 hráči, kteří jsou již jistými finalisty letošní GPA MASTERS, si odnesli postupový voucher na finálovou Fontanu. Zároveň byla, naposledy v historii GPA, udělena divoká karta na finálovou Fontanu, a to Petru Dědkovi, který bude opět kapitánem v soutěži týmů.

 

Absolutním vítězem MASTERS se stal Karel Valdauf. Aktuální žebříček MASTERS Race To Fontana si můžete prohlédnout zde.

Absolutním vítězem PLAYERS se stal Marek Wyrgys. Aktuální žebříček PLAYERS Race To Fontana si můžete prohlédnout zde.

 

Pořadí ve stablefordových kategoriích bylo následující:

0-9,9

1. Adolf Červinka

2. Petr Bílek

3. Karel Valdauf

 

10-18

1. Petr Kříž

2. Karel Vagner

3. Jiří Klement

 

18,1-54

1. Marek Wyrgys

2. Michal Materna

3. Jaroslav Martinec

 

Kompletní výsledky z turnaje si můžete prohlédnout na ČGF.

 

Všem vítězům gratulujeme a těšíme se na shledání ve čtvrtek 29.8. na Karlštejně.