RACE TO FONTANA - JOSEF ČERVENÝ UDRŽEL VEDENÍ, FINÁLE MÁ JISTÉ JIŽ 8 HRÁČŮ

Major na Fontáně rozhoduje každý rok o mnohém. Nejenom, že rozjasní odpovědi na otázku o favoritech této prestižní soutěže, ale hlavně posune do finále již poměrně velkou část hráčů.

Nejinak tomu je i v letošním roce. Po odehrání MAJORU a rozdělení 1 milionu bodů se hned 8 hráčů může radovat z postupu.

Těmito hráči jsou: Vladimír Novák, Luboš Bílek, Josef Červený (1 flight), Petr Dědek, Tomáš Netolický, Petr Bílek (2 flight), Jan Kupka a Robert Hanzl (3 flight).

          

   

Tito hráči překročili hranici cutu 140 000 bodů, která vycházela po 10 ti turnajích jako předpoklad na postup.

Do finále nepostoupí moderátor soutěže Petr Svěcený, který nesplnil podmínku, že bude bodovat na každém turnaji. Tím padlo rozhodnutí, že v letošním roce připadne divoká karta 21. hráči v pořadí RACE TO FONTANA.

Na té je zatím Adam Culek a ten jistě bude mít do konce sezóny co dělat, aby tuto pozici udržel.

Mimo finále jsou totiž nyní hráči, se kterými se letos jistě počítalo a jsou ještě připraveni o postup bojovat.

Jde zejména o Václava Brejlu, Jana Pavlíka, Petra Bartoně a Martina Krále. Ti mají stále reálnou šanci postoupit do finále.

Jak zajímavý je boj o postup, tak zajímavě se jeví i boj o titul v této dlouhodobé soutěži.

Josef Červený, který v této královské soutěži dominoval v minulosti již dvakrát a i letos vede, našel v letošním ročníku velkého soupeře v Petru Dědkovi.

Jejich souboj o celkové vedení bude asi další ozdobou letošní tour. Oba hráči stabilně bodují a rozhodne asi aktuální forma na posledních 5 turnajích.

Bez šance není nadále ani třetí Luboš Bílek, dále muž, který již také vedl Vladimír Novák, trochu nenápadně stabilně hrající Tomáš Netolický a pozor i na Petra Bílka, který se v druhé části tour probouzí a vrací se mu forma.

Perličkou boje o vítězství v této soutěži bude i fakt, že Josef Červený musí další turnaj na Ypsilonce vynechat, protože jede reprezentovat seniorskou reprezentaci na mistrovství Evropy do Finska.

Tím smečce pronásledovatelů doslova nahrál a jeho náskok bude asi před Dýšinou smazán.

O to bude turnaj na Ypsilonce za týden zajímavější.