RACE TO FONTANA - PERRELET CUP - V ČELE ŽEBŘÍČKU LUBOŠ BÍLEK, BODOVALO JIŽ 83 HRÁČU

Letošní tour má za sebou již 4 turnaje a do dlouhodobého žebříčku základní části RACE TO FONTANA – PERRELET CUP již připsalo body 83 hráčů.

MASTERS má premiérově 14 turnajů z nichž jeden, MAJOR V GC Fontana, má ve svém ,,price money" dokonce 1 milión GPA bodů.

Celkem si tedy hráči za celou tour rozdělí 7 500 000 GPA bodů. Aktuálně se tedy rozdělili 2 milióny GPA bodů, což je 26,6% ze všech možných.

Proto je potřeba již udělat první odhady, kteří hráči mohou pomýšlet na vítězství v této dlouhodobé soutěži a kterých 20 hráčů aktuálně drží pozvánku do Vídně na finále celé tour.

Aktuálním leaderem žebříčku je nováček tour Luboš Bílek, ten zahrál velmi dobře na prvních třech turnajích. V tom posledním však jakoby neunesl tlak a vůbec nebodoval, přesto vede.

Na druhém místě je díky velmi dobré hře na všech turnajích účastník loňského finále Patrik Čermák. Třetí je Jan Kupka, který také dokázal získat body zatím na všech turnajích.

  

Jen 10 hráčů bodovalo na všech 4 turnajích a všichni jsou ve finálové TOP 20. 

V té naopak zatím nejsou dva vítězové posledních dvou ročníků Karel Valdauf a Jan Šmída. Dvojnásobný vítěz tour a čekatel na třetí vítězství Petr Bílek se do TOP 20 probojoval až v Karlových Varech. 

Dvojnásobný vítěz dlouhodobé soutěže PERRELET CUP z minulých ročníků, která patří mezi nejprestižnější soutěže tour, Josef Červený je zatím na šestém místě a bude jistě bojovat o třetí titul. 

   

V TOP 20 jsou jinak vcelku podle očekávání stabilní účastníci finále Petr Dědek, Tomáš Netolický, Robert Hanzl, Tomáš Vodseďálek, Adolf Červinka, Vladimír Novák, Jindřich Lukavský a Jiří Březina.

Nováčky ve finále by byli aktuálně Petr Bartoň, Aleš Beran, Martin Charvát, Ladislav Klíma, Petr Chmelař, Jan Pavlík a Jan Kadeřábek.

Boj o finále bude jistě a opět zajímavý do posledního turnaje, nicméně již dnes se dá již trochu odhadovat vývoj.

CUT se aktuálně pohybuje na 133 500 bodů, ale dá se předpokládat, že bude dále padat, odhad pro postup pro finále je 110 000 bodů.

Pokud máme aktuálně tipovat jisté postupující do finále, dle našeho názoru se již může pomalu chystat do Vídně Luboš Bílek a Patrik Čermák.

Po příštím dvouturnaji na Slovensku na Penati, kde se rozdělí dalších 1 000 000 bodů, bude dle našich odhadů již možné určit další pravděpodobně postupující.

V každém případě bude bitva o celkového vítěze velmi zajímavá do posledního turnaje.