VÍTĚZEM GPA MASTERS NA KARLŠTEJNĚ SE STAL PETR BARTOŇ (-4, 83 ran)

GPA MASTERS pokračovala v pátek na tradičním hřišti tour na Karlštejně, skvěle připravené hřiště a nádherné ideální počasí dokreslovalo atmosféru turnaje, který již začal lehce naznačovat, jak to letos bude s bojem o finále ve Vídni.

Na startu se představila tradičně silná konkurence (31 singlistů, 64 hráčů s HCP pod 18). Celkem 90 hráčů, kteří měli před sebou boj o půl milionu GPA bodů.

V průběhu turnaje se do čela posadil skvěle hrající Karel Valdauf, který zahrál první devítku excelentně za 37 ran a těsně vedl před dvojicí Petr Bartoň a Luboš Bílek.

  

Jejich bitva o vítězství v turnaji byla jednou z největších, kterou GPA MASTERS kdy zažila. Karel Valdauf vedl a pokračoval ve skvělém výkonu, ale jeho pronásledovatelé hráli ještě lépe a pomalu ho dotahovali.

O turnaji nakonec rozhodli poslední dvě jamky. Na 17. jamce zahrál v tu chvíli stále vedoucí, ale nervóznější Karel Valdauf bogey po trojpatu, ale stále se nic nedělo, stačilo mu zahrát na jamce 18 bogey, aby v turnaji zvítězil.

Petr Bartoň zahrál na 17. jamce bogey a musel zahrát na 18. jamce par, aby měl alespoň teoretickou šanci na vítězství. To samé Luboš Bílek, ten dokonce potřeboval birdie.

Oba své šance proměnili, respektive oba zahráli par a už jen čekali jak Karel Valdauf dotáhne svoji brilantní jízdu turnajem.

Nedotáhl! Po skvělém driveru, přišla díky adrenalinu dlouhá rána ze 150 m do bunkeru. Nicméně vítězné bogey stále bylo reálné, zvláště po perfektně vyhraném bunker shotu.

Na 6 metrů dlouhý putt měl Karel Valdauf dva pokusy, nicméně první putt nechal krátký a druhý vítězný také neproměnil.

V tu chvíli se radoval Petr Bartoň, protože po skvělé druhé devítce za +2 se dostal pomocným přepočtem na druhé devítce vítězem turnaje GPA GOLF TOUR MASTERS 2018. 

Na čele totiž skončili všichni tři se shodným skóre –4, takové to bylo na Karlštejně velké drama.

Petr Bartoň tak skoro na den po deseti letech opětně zvítězil v turnaji MASTERS, když jeho poslední vítězný zápis měl datum 17. 7. 2008 a co je ještě zajímavější, dosáhl po 10 letech úplně stejného výsledku na rány 83!!!

Tehdy hrál sice ze žlutých, ale s HCP 29,0! Jak zajímavá dokáže být historie, jeho score karty naleznete zde 2008 a 2018.

Turnaj na Karlštejně přinesl výborný golf s dramatickou zápletkou a je jen pozvánkou na další pokračování tour, která se přesouvá na západ ČR do další golfové bašty Karlových Varů.